Çip Boyutu İle Kuantum
24.10.2022 STM ThinkTech

Çip Boyutu İle Kuantum

STM Cip Boyutu Ile Kuantum Gorsel

Dünya, teknoloji ilerledikçe gelişmiş ve bu gelişim beraberinde yeni çağların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Öncelikle askeri alanda kendini gösteren devrim niteliğindeki yeni teknolojiler, toplumlar geliştikçe sivil alanlarda da ciddi etkiler yaratmış ve dünyanın gelişimine büyük destek sağlamıştır. Teknolojideki ilerlemeyle bilgisayarlar insanların hayatına girmiş, zamanla sadece askeri sistemler için tasarlanan internet, herkesin vazgeçilmezi hâline gelmiş ve beraberinde akıllı telefonlar geliştirilerek insanların benzeri görülmemiş bir şekilde dijital ortamlarda buluşması sağlanmıştır.

Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelerden özellikle dikkat çeken kuantum teknolojisi ve bu teknolojiyi destekleyen araçlar, yeni nesil bir devrimin yaşanması için bir imkân ortaya çıkarmıştır. Kuantum teknolojisinin vazgeçilmez bileşenlerinden biri olan kuantum çipleri bu devrimin ne kadar hızlı gelişeceğinin en önemli etkenlerindendir. Kuantum çipleri geleceğin bilişim dünyasında büyük değişiklikler yaratabilme potansiyeline sahiptir.

Analizimizde, günümüz ve geleceğin sistemlerinde özellikle büyük öneme sahip olan kuantum çiplerinin gelişimi, etkileri ve pazar verilerine değinilecektir. Ülkelerin kuantum çip teknolojisi üzerine çalışmalarının da değerlendirileceği çalışmada, yakın zamanda üretimi kolaylaştıracak en yeni gelişmelere yer verilecektir...

Stratejik işbirliği ve ihtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Thinktech Logo ThinkTech STM Savunma

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın mühendislik, teknoloji ve program yönetimi alanlarında ihtiyaç duyduğu “danışmanlık” hizmetinin esnek, hızlı ve dünya standartlarında verilebilmesi için 1991 yılında STM kurulmuştur. Kurumsal deneyim, bilgi birikimi, nitelikli insan kaynağı ve marka değerine sahip olan STM; “danışmanlık” alanında dünya çapında rekabet edebilir bir konuma ulaşma vizyonu ile Teknolojik Düşünce Merkezi ThinkTech’i 23 Kasım 2017 tarihinde faaliyete geçirmiştir. Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi olan STM ThinkTech, objektif bir yaklaşımla, “savunma ve güvenlik” sektörü öncelikli olacak şekilde teknoloji tabanlı analizler yapmakta, raporlar yayımlamakta ve profesyonel network faaliyetleri düzenlenmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.