Eğitimde Yapay Zekâ Teknolojileri
26.12.2023 STM ThinkTech

Eğitimde Yapay Zekâ Teknolojileri

STM Egitimde Yapay Zeka Teknolojileri Gorsel

Eğitim tarihin her döneminde kritik bir öneme sahip olmuştur. İlk çağlardan bu yana önce kendini eğiten insan daha sonra edindiği tecrübeleri başkalarına aktararak eğitimin temellerini atmıştır. Gelişen eğitim modelleri ile güçlenen toplumlar daha ileriye taşınarak gelişmiştir. Hatta bazı durumlarda eğitimin manipüle edilmesi savaşlarda rakibi zayıflatmak için kullanılan bir yöntem olarak dahi ortaya çıkmıştır.

Eğitim doğru bir şekilde ve iyi amaçlarla uygulandığında çok büyük gelişmelere imkân vermektedir. Bu nedenle eğitimin uluslararası standartlarda gelişmesi ve kontrol edilmesi önemlidir. Teknolojik gelişmeler de eğitim alanında çok büyük yenilikler sağlamıştır. Son yılların popüler konularından olan yapay zekâ ve bu teknolojiyi destekleyen yeni oluşumlar eğitim alanında devrim niteliğinde gelişmelere imza atmıştır.

Analizimizde, yapay zekâ başta olmak üzere yeni teknolojilerin eğitimi nasıl dönüştürdüğü ve geleceğin eğitim modellerine etkileri değerlendirilmiştir...

Stratejik işbirliği ve ihtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Thinktech Logo ThinkTech STM Savunma

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın mühendislik, teknoloji ve program yönetimi alanlarında ihtiyaç duyduğu “danışmanlık” hizmetinin esnek, hızlı ve dünya standartlarında verilebilmesi için 1991 yılında STM kurulmuştur. Kurumsal deneyim, bilgi birikimi, nitelikli insan kaynağı ve marka değerine sahip olan STM; “danışmanlık” alanında dünya çapında rekabet edebilir bir konuma ulaşma vizyonu ile Teknolojik Düşünce Merkezi ThinkTech’i 23 Kasım 2017 tarihinde faaliyete geçirmiştir. Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi olan STM ThinkTech, objektif bir yaklaşımla, “savunma ve güvenlik” sektörü öncelikli olacak şekilde teknoloji tabanlı analizler yapmakta, raporlar yayımlamakta ve profesyonel network faaliyetleri düzenlenmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.