Kamu Güvenliği Teknolojilerinde Son Gelişmeler ve Kamuoyunun Yaklaşımı

Kamu Güvenliği Teknolojilerinde Son Gelişmeler ve Kamuoyunun Yaklaşımı

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2019
Görüntüleme: 511
Yazar: STM ThinkTech

Kamu Güvenliği, genel olarak toplumunun korunmasını ifade etmektedir. Birincil amaç, toplumu suçlar veya felaketler gibi güvenliği etkileyen krizlerden korumak ve tedbir sağlamaktır. Ortak alanlar, kalabalık alanlar ve halka açık yerlerin, insanların özgürlüklerinin sınırlanmadan korunması ise özel bazı bilişim çözümlerine ihtiyaç duymaktadır.

Toplumun geneli kadar bireyler de kamu güvenliğine yapılan saldırılardan etkilenmektedir. Kamusal yaşamın her alanında, gelişen teknolojiler de dikkate alınarak normal yaşamın ve toplum sağlığının  her zaman sürdürülebilmesi için kamu güvenliğini sağlayacak önlemlerin uygulanması önemlidir.

Her ülkenin kamu güvenliğini nasıl koruyacağına ilişkin kendi kuralları ve düzenlemeleri vardır. Bununla birlikte, bir tehlikeye maruz kalındığında toplumsal ve bireysel olarak nasıl hareket edileceği konusunda herkesin farkındalığının artırılması gerekmektedir...

İşbu eserde/internet sitesinde yer alan veriler/bilgiler, yalnızca bilgi amaçlı olup, bu eser/internet sitesinde bulunan veriler/bilgiler tavsiye, reklam yada iş geliştirme amacına yönelik değildir. STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. işbu eserde/internet sitesinde sunulan verilerin/bilgilerin içeriği, güncelliği ya da doğruluğu konusunda herhangi bir taahhüde girmemekte, kullanıcı veya üçüncü kişilerin bu eserde/internet sitesinde yer alan verilere/bilgilere dayanarak gerçekleştirecekleri eylemlerden ötürü sorumluluk kabul etmemektedir. Bu eserde/internet sitesinde yer alan bilgilerin her türlü hakkı STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’ye aittir. Yazılı izin olmaksızın eserde/ internet sitesinde yer alan bilgi, yazı, ifadenin bir kısmı veya tamamı, herhangi bir ortamda hiçbir şekilde yayımlanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez.