Savunma Sanayiinde İnovasyon Kültürünü Beslemek

Savunma Sanayiinde İnovasyon Kültürünü Beslemek

Yayınlanma Tarihi: 24.12.2019
Görüntüleme: 553
Yazar: STM ThinkTech

Yeni fikir, bilgi, ürün, hizmet ve süreçlerin yaratılması ve uygulanması anlamına gelen inovasyon kavramı, günümüzde uzun vadeli ekonomik büyüme ve uluslararası rekabet için kilit bir faktör olarak görülmektedir. Özellikle araştırma, ekonomi, politika gibi pek çok alanda öne çıkan inovasyonlar son yıllarda savunma sanayiinin de içinde bulunduğu pek çok sektörü derinden etkilemektedir. 

İnovasyon yeni bir teknolojinin, ürünün, sürecin veya hizmetin yaratılmasının yanı sıra mevcut bir teknolojinin farklı bir soruna veya alana uygulanmasını da içermektedir. Bu sayede diğer alanlardan kaynaklanan yenilikçi teknolojileri savunma sanayiine sokarak, hem ilk yatırım riski hem de fikir ile yeni bir askeri kabiliyetin sunulması arasındaki zaman aşımı en aza indirilebilmektedir. Bununla birlikte, inovasyon sadece yeni kavramlar yaratmak değil aynı zamanda kullanıcılar için katma değer üretmek anlamına da gelmektedir. Bu nedenle savunma sanayiinde inovasyon, her şeyden önce askeri kapasiteleri geliştirmeyi amaçlamalıdır.

İşbu eserde/internet sitesinde yer alan veriler/bilgiler, yalnızca bilgi amaçlı olup, bu eser/internet sitesinde bulunan veriler/bilgiler tavsiye, reklam yada iş geliştirme amacına yönelik değildir. STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. işbu eserde/internet sitesinde sunulan verilerin/bilgilerin içeriği, güncelliği ya da doğruluğu konusunda herhangi bir taahhüde girmemekte, kullanıcı veya üçüncü kişilerin bu eserde/internet sitesinde yer alan verilere/bilgilere dayanarak gerçekleştirecekleri eylemlerden ötürü sorumluluk kabul etmemektedir. Bu eserde/internet sitesinde yer alan bilgilerin her türlü hakkı STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’ye aittir. Yazılı izin olmaksızın eserde/ internet sitesinde yer alan bilgi, yazı, ifadenin bir kısmı veya tamamı, herhangi bir ortamda hiçbir şekilde yayımlanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez.