Bulut Bilişim Güvenliği
07.03.2022 STM ThinkTech

Bulut Bilişim Güvenliği

STM Bulut Bilisim Guvenligi Gorsel Web

Günümüz dünyasında teknolojinin dokunmadığı bir alan neredeyse bulunmamaktadır. Dijitalleşen dünyada şirketler hizmetlerini sanal ortamlara taşırken uzaktan yürütülebilen operasyonlar, ticari işlemler ve güvenlik operasyonları hızlı ve her yerden erişilebilen yeni hizmetlere ihtiyaç duymaktadır.

Kablosuz teknolojiler arttıkça gelişen sistemler daha hızlı iletişim teknolojilerinin ortaya çıkmasına olanak vermiştir. İletişim teknolojileri geliştikçe daha fazla alan yönetimi ve daha güçlü bilişim sistemlerini beraberinde getirmiştir. Günümüzde bilgisayar oyunlarında bile elinizdeki sistemin imkânı yetersiz olsa da hızlı bir internet bağlantısıyla bulut üzerinden en yüksek kapasitedeki oyunların oynanması mümkündür. Fotoğraflarınızı saklayabildiğiniz, ortak çalışmalar yapabildiğiniz ve işlerin uzaktan yönetilmesine imkân veren bulut sistemleri geleceğin teknolojilerinin önemli bir parçasıdır. Bulut bilişim, dijitalleşen dünyada kamudan özel sektöre her alanda dijital teknolojiler için yepyeni bir ufuk vadetmektedir.

Analizimizde; bulut bilişimin temel özellikleri kapsamında, hem avantaj hem de dezavantaj olarak değerlendirilebilecek güvenlik özellikleri detaylıca incelenecektir. Bulut bilişim güvenliğinde son yıllarda ortaya çıkan dönüşüm dikkat çekmektedir. Güvenlik özelinde ortaya çıkan zorluk ve tehditlerin ortadan kaldırılması sayesinde, bu alanda yaşanan son gelişmeler bulut bilişimi farklı bir noktaya taşırken, analizimizde bulut bilişim güvenliğinin geleceğine yönelik geniş bir bakış açısı sunulması hedeflenmektedir...

 

Stratejik işbirliği ve ihtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.