Güçlü Bir "Siber Bağışıklık" Sisteminin Özellikleri Nelerdir?
27.11.2023 STM ThinkTech

Güçlü Bir "Siber Bağışıklık" Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

WEBGORSELI THINKTECH BASGISIKLIKSISTEMI V1 1920x1080 V2

 

İnsan bağışıklık sistemindeki gibi siber bağışıklık sisteminin gücü de aşağıdaki yedi özelliğe sahip olmasına bağlıdır:

  • Kimlik, uygulama, altyapı, veri ve ağ dahil olmak üzere tüm güvenlik alanlarına uygulanan güvenli ve katmanlı erişim ile sıfır güven mimarisini benimsemek.
  • Veri kaybını önlemek, güvenli e-postaları sağlamak, mobil ve web güvenliğini bireyin ilk savunma hattı olarak yerleştirmek için veri ve bilgi koruma çözümleri kurmak.
  • Kuruluş tarafından kullanılan tüm işyeri ve dijital platformlar için uç nokta tespitini ve korumasını güvence altına almak.
  • Uygulama tasarımı ve geliştirmenin erken aşamasında güvenlik açıklarını ortadan kaldırarak uygulamaların güvenliğini sağlamak.
  • Anonim etki alanlarının kapsamlı bir ağ güvenliği taraması, IP adreslerinin filtrelenmesi, proxy tespiti ve daha güçlü izinsiz giriş koruması çözümleri ile çevre kontrollerinin güvenliğini sağlamak.
  • Kimlik avı, web tehditleri, sık parola değişiklikleri ve son kullanıcı eğitim oturumları hakkında şirket çapında eğitim yoluyla bir siber kültür oluşturmak ve şirket içi işgücü güvenlik politikaları ve bilgi teknolojileri standartları hakkında farkındalık yaratmak.
  • Tehditleri erken kuluçka döngüsünde ortadan kaldırmak için tüm kritik kontrol kaynaklarından toplanan analizlerin eksiksiz bir izleme görünümünü sağlayan daha güçlü bir güvenlik zekâsı panosu oluşturmak.

 

Detaylar için tıklayın...

WEBGORSELI THINKTECH BASGISIKLIKSISTEMI V1 1920x1080 V2

ThinkTech STM Savunma

Thinktech Logo

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın mühendislik, teknoloji ve program yönetimi alanlarında ihtiyaç duyduğu “danışmanlık” hizmetinin esnek, hızlı ve dünya standartlarında verilebilmesi için 1991 yılında STM kurulmuştur. Kurumsal deneyim, bilgi birikimi, nitelikli insan kaynağı ve marka değerine sahip olan STM; “danışmanlık” alanında dünya çapında rekabet edebilir bir konuma ulaşma vizyonu ile Teknolojik Düşünce Merkezi ThinkTech’i 23 Kasım 2017 tarihinde faaliyete geçirmiştir. Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi olan STM ThinkTech, objektif bir yaklaşımla, “savunma ve güvenlik” sektörü öncelikli olacak şekilde teknoloji tabanlı analizler yapmakta, raporlar yayımlamakta ve profesyonel network faaliyetleri düzenlenmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.