Mars Yarışı ve Uzayda Kolonileşme
12.06.2019 STM ThinkTech

Mars Yarışı ve Uzayda Kolonileşme

Stm Mars Yarisi Ve Uzayda Kolonilesme

Ay’a insanlı seyahatin 50’nci yıldönümü yaklaşırken, insanlı uzay misyonlarının odağında artık Mars gezegeni yer almaktadır. Günümüzde sadece Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Rusya değil birçok ülkenin uzay ajansları, hatta özel şirketler, “kızıl gezegen” olarak da anılan Mars’a insanlı ve insansız araç göndermek, dahası burada bir koloni oluşturmak üzere planlarını hayata geçirmeye hazırlanmaktadır.

Sözkonusu planlar farklı hedefler üzerine kurulmuştur ve hedeflerin büyük kısmı bilim dünyası tarafından hararetle tartışılmaktadır. Tartışmalar, böylesi bir yolculuk ve kolonileşmenin fizibilitesi hakkında olduğu kadar etik çerçevede de sürmektedir. Bu analizde, uzay ajansları ve şirketlerin Mars planlarına göz atılacak ve bilim dünyasında yürütülen tartışmalar aktarılacaktır...

Stratejik işbirliği ve ihtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

ThinkTech STM Savunma

Thinktech Logo

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın mühendislik, teknoloji ve program yönetimi alanlarında ihtiyaç duyduğu “danışmanlık” hizmetinin esnek, hızlı ve dünya standartlarında verilebilmesi için 1991 yılında STM kurulmuştur. Kurumsal deneyim, bilgi birikimi, nitelikli insan kaynağı ve marka değerine sahip olan STM; “danışmanlık” alanında dünya çapında rekabet edebilir bir konuma ulaşma vizyonu ile Teknolojik Düşünce Merkezi ThinkTech’i 23 Kasım 2017 tarihinde faaliyete geçirmiştir. Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi olan STM ThinkTech, objektif bir yaklaşımla, “savunma ve güvenlik” sektörü öncelikli olacak şekilde teknoloji tabanlı analizler yapmakta, raporlar yayımlamakta ve profesyonel network faaliyetleri düzenlenmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.