İNSANSIZ DENİZ ARAÇLARININ GELECEĞİ VE KULLANIM KONSEPTLERİ II - Teknoloji ve Gelecek Öngörüsü
21.05.2021 STM ThinkTech

İNSANSIZ DENİZ ARAÇLARININ GELECEĞİ VE KULLANIM KONSEPTLERİ II - Teknoloji ve Gelecek Öngörüsü

Stm Insansiz Deniz Araclari 2 Gorsel Web

İnsansız Deniz Araçları (İDA) insanların güvenliğinin sağlandığı yeni nesil uzaktan yönetilen ve otonom operasyonlarda, hem askeri hem sivil alanda vazgeçilmez bir yer edinmeyi başarmıştır. Artan teknolojik gelişmelerin de eklenmesiyle geleceğin donanmalarında daha fazla yer alacaklarına kesin gözüyle bakılan bu araçlar insanların yaralanma veya hayatını kaybetme riskini sıfıra indirerek araştırma çalışmaları, keşif, gözlem ve askeri operasyonlarda benzersiz olanaklar sağlamaktadır.

İnsansız araç teknolojisinin deniz araçlarına en doğru şekilde uygulanması için kullanılacak teknolojilerin, destek sistemlerinin ve filo uygulamalarının derinlemesine incelenmesi gerekmektedir. Modüler özellikleriyle birçok alanda kullanım imkânı olduğu gibi spesifik konfigürasyonlarla donatılan araçların hedeflenen ölçüde operasyonel faaliyetlere destek vermesi veya otonom çalışması en büyük avantajlarıdır.

Öngörülmesi çok zor olan deniz şartlarında personel güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı İDA’lar denizlerin hâkimiyetinde kilit bir rol oynamaktadır.

“İnsansız Deniz Araçlarının Geleceği ve Kullanım Konseptleri” başlıklı Araştırma Raporumuzun ikinci bölümünde, İDA’larda teknolojik gelişim safhalarına ve yeni teknolojilerle büyük bir gelişim yakalayan sistemlere detaylıca bakılarak, İDA’lar için gelecek öngörüleri üzerinde durulacaktır. Rapor kapsamında geleceğe damga vurabilecek bu araçların potansiyeli konusunda geniş bir perspektif sunmak amaçlanmaktadır...

Stratejik işbirliği ve ihtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.