ENERJİ KRİZİNİN ÇÖZÜMÜNDE YEŞİL HİDROJEN DEVRİMİ II: Dünyada Yeşil Hidrojen Endüstrisi ve Politikaları
23.06.2023 STM ThinkTech

ENERJİ KRİZİNİN ÇÖZÜMÜNDE YEŞİL HİDROJEN DEVRİMİ II: Dünyada Yeşil Hidrojen Endüstrisi ve Politikaları

STM Yesil Hidrojen 2 Gorsel

Son yıllarda etkisini gösteren enerji krizinin doğurduğu yeni konjonktür ve iklim değişikliğiyle mücadele politikaları çerçevesinde hız kazanan yeşil hidrojen atılımı tüm dünyada artarak devam etmektedir. Hidrojeni karbon salımı meydana gelmeden elde etmeyi sağlayan, yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak gerçekleştirilebilen yeşil hidrojen üretimine ve tedarikine ilişkin projelere peş peşe yenileri eklenmektedir. Yakın gelecekte dünya enerji dengesinde başrol oyuncularından biri olmaya hazırlanan yeşil hidrojen birçok alanda yeni işbirlikleri doğurmakta ve çarpıcı jeopolitik denge değişikliklerini vadetmektedir.

İlk bölümünde yeşil hidrojenin elde edilme yöntemlerini ve küresel iklim değişikliğiyle mücadeledeki rolünü incelediğimiz “Enerji Krizinin Çözümünde Yeşil Hidrojen Devrimi” konulu Araştırma Dizimizin ikinci bölümünde, yeşil hidrojenin ekonomik boyutu, sektörler üzerinde yarattığı dönüşüm ve bu alanda öne çıkan seçilmiş ülkelerin politika yaklaşımları değerlendirilecektir...

Stratejik işbirliği ve ihtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Thinktech Logo ThinkTech STM Savunma

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın mühendislik, teknoloji ve program yönetimi alanlarında ihtiyaç duyduğu “danışmanlık” hizmetinin esnek, hızlı ve dünya standartlarında verilebilmesi için 1991 yılında STM kurulmuştur. Kurumsal deneyim, bilgi birikimi, nitelikli insan kaynağı ve marka değerine sahip olan STM; “danışmanlık” alanında dünya çapında rekabet edebilir bir konuma ulaşma vizyonu ile Teknolojik Düşünce Merkezi ThinkTech’i 23 Kasım 2017 tarihinde faaliyete geçirmiştir. Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi olan STM ThinkTech, objektif bir yaklaşımla, “savunma ve güvenlik” sektörü öncelikli olacak şekilde teknoloji tabanlı analizler yapmakta, raporlar yayımlamakta ve profesyonel network faaliyetleri düzenlenmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.