Nükleer Atıklar Nasıl Yönetiliyor?
29.06.2018 Murat BULUCU, STM

Nükleer Atıklar Nasıl Yönetiliyor?

Stm Nukleer Atiklar Nasil Yonetiliyor

Nükleer santraller dünyada olduğu gibi ülkemizde de gündemi sık sık meşgul eden bir konudur. Nükleer santraller kamuoyu tarafından yalnızca kazalara yol açma olasılıkları yüzünden değil, kullanımları süresinde ortaya çıkan nükleer atıkların yönetimi konusunda da sorgulanmaktadır.

Nükleer enerjinin üretim sürecinde ortaya çıkan radyoaktif atıkların tiplerine göre farklı depolama ve bertaraf etme yöntemleri vardır. Bunların doğru uygulanması koşuluyla nükleer atıkların insan sağlığına ve doğaya etkisi minimum seviyeye düşürülebilir. Bu raporda değişik atık türleri ve nükleer santral sahibi çeşitli ülkelerin atık yönetimi konusunda aldıkları önlemler açıklanmaktadır.

Stratejik işbirliği ve ihtiyaçlarınıza özel çözüm önerilerimiz için bizimle iletişime geçin.

Bize Ulaşın

Thinktech Logo ThinkTech STM Savunma

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın mühendislik, teknoloji ve program yönetimi alanlarında ihtiyaç duyduğu “danışmanlık” hizmetinin esnek, hızlı ve dünya standartlarında verilebilmesi için 1991 yılında STM kurulmuştur. Kurumsal deneyim, bilgi birikimi, nitelikli insan kaynağı ve marka değerine sahip olan STM; “danışmanlık” alanında dünya çapında rekabet edebilir bir konuma ulaşma vizyonu ile Teknolojik Düşünce Merkezi ThinkTech’i 23 Kasım 2017 tarihinde faaliyete geçirmiştir. Türkiye’nin teknoloji odaklı ilk düşünce merkezi olan STM ThinkTech, objektif bir yaklaşımla, “savunma ve güvenlik” sektörü öncelikli olacak şekilde teknoloji tabanlı analizler yapmakta, raporlar yayımlamakta ve profesyonel network faaliyetleri düzenlenmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.